EDDwięcej

Konkursywięcej

Szlakiwięcej

Galeriewięcej
 

Stowarzyszenie Dolina Małej Panwi zaprasza na V Międzynarodowe Spotkanie Miłośników Żeliwa Artystycznego, które odbędzie się w dniach od 14 do 17 września 2017 roku w Ozimku na Śląsku Opolskim.

Międzynarodowe Spotkania Miłośników Żeliwa Artystycznego są efektem wcześniejszego polsko-niemieckiego projektu z 2006 r., który prezentował zbiory i dorobek naukowy muzeów żeliwa artystycznego w Berlinie, Gliwicach i w Sayn koło Koblencji. Od 2009 r. rozpoczęto organizować co dwa lata spotkania konferencyjne, prezentujące historię, zbiory, osiągnięcia z zakresu renowacji i dorobek naukowy związany z przeszłością i teraźniejszością odlewnictwa żeliwa artystycznego. Począwszy od pierwszej konferencji, która odbyła się w Hanns Schell Collection Muzeum w austriackim Grazu, aż po następne zorganizowane w 2011 r. w Rheinisches Eisenkunstguss-Museum w niemieckim Sayn koło Koblencji, w 2013 r. w Stadtmuseum Berlin oraz w 2015 r. w angielskim Iron Bdidge Muzeum spotkania gromadzą naukowców, specjalistów, kolekcjonerów, artystów i muzealników z wielu krajów Europy i Stanów Zjednoczonych.

Stowarzyszenie Dolina Małej Panwi oraz prowadzone przez nie Muzeum Hutnictwa Doliny Małej Panwi, organizując konferencję objętą patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, Uniwersytetu Opolskiego, Politechniki Opolskiej, Starostwa Powiatowego w Opolu oraz Urzędu Gminy i Miasta Ozimek, stworzyło doskonałą okazję do zaprezentowania historii i zabytków Śląska. Stąd jeszcze jedno zaproszenie do udziału w tym terminie w obchodach Święta Mostu i Żeliwa w Ozimku.

Program konferencji

            Szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.sdmp.pl

oprac. Katarzyna Długosz-Niedbalec

 

 

bip

 

PUBLIKACJE
O ZABYTKACH OPOLSZCZYZNY

oik2012okladka

W Opolskim Informatorze Konserwatorskim z 2012 r. można Więcej >>

 

ZABYTEK CHRONIONY
PRAWEM