EDDwięcej

Konkursywięcej

Szlakiwięcej

Galeriewięcej
 

         Opolski Wojewódzki Konserwator Zabytków informuje o objęciu patronatu honorowego nad imprezą charytatywną Z wiary i miłości – na pomoc zabytkowi, który odbędzie się 31 stycznia 2020 r. o godz. 19:15 w kościele Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu. Zorganizowane przez Parafię Rzymskokatolicką Matki Boskiej i św. Wojciecha w Opolu oraz licznych współorganizatorów przedsięwzięcie, którego zwieńczeniem ma być koncert organowy znanego multiinstrumentalisty, wokalisty i kompozytora nagrodzonego złotym medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, Józefa Franciszka Skrzeka, jest cenną i ważną inicjatywą mającą na celu nie tylko zrefundowanie przeprowadzonych w latach 2007-2013 prac remontowych przy dachu i elewacji zabytkowego kościoła, ale także popularyzację problematyki ochrony zabytków i opieki nad nimi.

Przewidziane w trakcie imprezy m.in. takie atrakcje, jak: wprowadzenie przez ubranych w XVIII-wieczne stroje członków Stowarzyszenia „Perły Baroku” uczestników imprezy w piękne barokowe wnętrza gotyckiej, zbarokizowanej świątyni, w której znany aktor, twórca i dyrektor Teatru EkoStudio w Opolu, Andrzej Czernik przybliży bogatą historię kościoła Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha oraz przeprowadzony przez absolwentkę Akademii Muzycznej w Katowicach Małgorzatę Jeruzal wywiad ze znanym perkusistą jazzowym i estradowym, członkiem zespołu Skaldowie, Janem Budziaszkiem, pozwolą zaproszonym osobom lepiej poznać piękno architektury i wyposażenia kościoła oraz związane z nim wydarzenia historyczne.

Zapewne wszystkie związane z akcją charytatywną wydarzenia przyczynią się nie tylko do zrefundowania przeprowadzonych wcześniej prac remontowych przy kościele, ale także zachęcą społeczność lokalną do działań w jeszcze większym stopniu na rzecz tego pięknego i cennego zabytku.

(oprac.Katarzyna Długosz-Niedbalec)

 Layer 0

bip

 

PUBLIKACJE
O ZABYTKACH OPOLSZCZYZNY

Poradnik strona tytuowa

Zachęcamy do przeczytania poradnika  Więcej >>

 

link

 

ZABYTEK CHRONIONY
PRAWEM