Opole koncert7Do 23 lutego 2020 r. trwa zbiórka na rzecz ratowania opolskiego kościoła pw. Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha

„Z wiary i z miłości na ratunek zabytkowi” odbył się dn. 31.01.2020 r. koncert charytatywny mający na celu wsparcie najstarszej opolskiej świątyni w spłacie zobowiązań finansowych, powstałych po przeprowadzeniu niezbędnego remontu dachu i elewacji świątyni. W trakcie koncertu znanego multiinstrumentalisty Józefa Skrzeka historię zabytkowej świątyni przedstawił aktor Andrzej Czernik, a rozmowę z Janem Budziaszkiem, perkusistą "Skaldów" przeprowadziła Małgorzata Jeruzal. Biskup Rudolf Pierskała poświęcił portret św. Jana Pawła II namalowany przez artystę Damiana Lechoszesta z Baborowa i ofiarowany parafii. Po koncercie darczyńcy spotkali się w Muzeum Śląska Opolskiego z artystami.

Trwająca zbiórka zakończy się 23 lutego br. Mszą św. o godz. 18:00 w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu w intencji wszystkich darczyńców. W czasie Mszy Świętej zaśpiewa znany tenor Witold Matulka, współpracujący z wieloma agencjami koncertowymi i filharmoniami m.in. w Bydgoszczy,  Katowicach, Krakowie czy Łomży.

 

Poniższej zdjęcia z koncertu (aut. Elżbieta Molak)

Opole koncert1 Opole koncert2 Opole koncert3
Opole koncert4 Opole koncert5  Opole koncert7

 

bip

 

PUBLIKACJE
O ZABYTKACH OPOLSZCZYZNY

oik2012okladka

W Opolskim Informatorze Konserwatorskim z 2012 r. można Więcej >>

 

ZABYTEK CHRONIONY
PRAWEM