EDDwięcej

Konkursywięcej

Szlakiwięcej

Galeriewięcej
 

Z szacunku do kultury i jej odbiorców

Nagroda im. prof. Aleksandra Gieysztora

Do 15 listopada 2021 roku można nadsyłać zgłoszenia do Nagrody im. prof. Aleksandra Gieysztora, która przyznawana jest od 1999 roku przez Fundację Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga.

Na przestrzeni ponad dwudziestu lat Nagrodę otrzymywali twórcy, animatorzy, wyróżniane nią były nieprzeciętne inicjatywy. Lista Laureatów Nagrody obejmuje szeroki przekrój pod kątem osobowości, działalności oraz rozpoznawalności. To osoby, które swym twórczym działaniem budują dziedzictwo kulturowe naszego kraju. Wśród dotychczasowych Laureatów są m.in.: prof. Jerzy Limon, Elżbieta i Krzysztof Pendereccy, Anda Rottenberg oraz Społeczny Komitet Opieki nad Starą Rossą.

Ze względu na pandemię posiedzenie Kapituły Nagrody nie odbyło się w 2020 roku. W związku z tym Kapituła w bieżącym roku zadecyduje o przyznaniu dwóch Nagród, za lata 2020 i 2021. Wyróżnienie wiąże się z nagrodą pieniężną w kwocie 50 tys. złotych.

„Po raz pierwszy w ponad 20-letniej historii Nagrody przyznajemy dwa wyróżnienia, każde o wartości 50 tys. złotych. Czas lockdownu był wyzwaniem dla wszystkich, w tym również dla środowiska kultury. Tą nagrodą w sposób szczególny honorujemy twórców, dziękujemy za ich pracę włożoną w tworzenie kultury. Dzięki twórcom i ich zaangażowaniu udało się łatwiej przetrwać ten wyczerpujący okres izolacji. Wszyscy mocno odczuliśmy brak żywego dostępu do kultury. Mamy świadomość jednak, że w tym czasie – na przekór okolicznościom – powstały ważne inicjatywy z obszaru ochrony dziedzictwa kulturowego. Zwracamy się do producentów, kuratorów i instytucji z zaproszeniem do nadsyłania także takich zgłoszeń” – mówi Dorota Szostek-Rustecka, Prezes Zarządu Fundacji Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga.

Nagroda przyznawana jest za dokonane w minionym roku kalendarzowym lub w ciągu ostatnich kilku lat szczególne przedsięwzięcia uwzględniające dziedzictwo kulturowe w inicjatywach związanych z szeroko pojętym życiem społecznym i kulturowym.

Zgłoszeń kandydatów do Nagrody dokonują członkowie Kapituły, laureaci poprzednich edycji Nagrody oraz instytucje kultury, bądź też z ich rekomendacją osoby fizyczne, a także instytucje: państwowe, samorządowe lub pozarządowe o charakterze niezarobkowym, działające w obszarze kultury.

 Regulamin konkursu i Lista dotychczasowych laureatów

Więcej informacji na stronie internetowej: www.kronenberg.org.pl

Nagroda im. prof. A. Gieysztora edycje XXII i XXIII

 Layer 0

bip

 

PUBLIKACJE
O ZABYTKACH OPOLSZCZYZNY

Poradnik strona tytuowa

Zachęcamy do przeczytania poradnika  Więcej >>

 

link

 

ZABYTEK CHRONIONY
PRAWEM